Skorzystaj z bezpłatnego pakietu kontroli kardiologicznej w Poznaniu!

Serce to najważniejszy narząd całego ciała. Dzięki odpowiednim badaniom profilaktycznym można w porę wykryć wiele jego chorób i rozpocząć leczenie.

Układ krążenia oraz serce są każdego dnia narażone na liczne negatywne czynniki – nieodpowiednia dieta, brak ruchu, zanieczyszczenie powietrza to tylko kilka z nich. Choroby serca i układu krążenia występują u coraz to młodszych osób. Właśnie dlatego tak ważne są badania profilaktyczne, które pozwalają na wdrożenie właściwej terapii wtedy, gdy nie doszło jeszcze do zaawansowanych zmian.

Podstawowe badania serca i układu krążenia są szybkie i bezbolesne, a przy tym dokładnie pozwalają określić ich kondycję. Jakie badania są wskazane przez kardiologów?

Lipidogram

To badanie krwi pozwalające na określenie stężenia cholesterolu całkowitego, jego frakcji HDL i LDL oraz trójglicerydów. Podwyższone stężenie tych parametrów zwiększa ryzyko chorób serca i układu krążenia, w tym przede wszystkim miażdżycy.

Morfologia

Podstawowe badanie parametrów krwi pozwala na ogólną ocenę stanu organizmu człowieka. Nieprawidłowe wskazania mogą być także sygnałem problemów z sercem i układem krążenia, stając się podstawą do dalszej diagnostyki.

Poziom glukozy we krwi

Podwyższony poziom glukozy we krwi może świadczyć nie tylko o wystąpieniu cukrzycy, ale również powiązany jest z chorobami serca i układu krążenia.

Kontrola ciśnienia tętniczego

Na ogół zbyt niskie lub zbyt wysokie ciśnienie tętnicze nie daje żadnych zauważalnych objawów i nie wpływa na aktywność człowieka. Prawidłowe ciśnienie krwi powinno wynosić 120/80 mmHg. Jeśli odbiega od tego wyniku, wówczas świadczy to o niedociśnieniu albo nadciśnieniu, które wymagają również odpowiedniego leczenia.

Te proste badania wykonywane regularnie pozwalają na określenie stanu serca oraz układu krążenia, a także rozpoczęcie leczenia wtedy, gdy schorzenia nie są jeszcze zaawansowane.

Do skorzystania z bezpłatnego pakietu kontroli kardiologicznej zaprasza SYNEXUS – centrum medyczne w Poznaniu. Na badanie można umówić się za pośrednictwem strony internetowej centrum.

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.