Zabieg korekcji nosa – dla kogo?

Nos jest centralnym punktem twarzy, dlatego jego zaburzony wygląd może także zaburzać wygląd i proporcje całej twarzy. Osoby, które mają kompleksy na punkcie swojego nosa mogą szukać pomocy u chirurga plastycznego.

Zabiegowa korekcja nosa

Korekcje nosa są jednym z częściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej. Dzięki zabiegowej korekcie nosa można poprawić jego kształt, skorygować garbaty czy zbyt duży nos, a także poprawić wygląd nosa po urazie. Poprawa kształtu nosa często związana jest także ze względami zdrowotnymi, zwłaszcza w przypadku skrzywionej przegrody nosowej, gdyż może to utrudniać oddychanie.

Jak przebiega korekcja nosa?

Zabieg korekcji nosa wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, zaś dodatkowo miejsce operacji jest znieczulane miejscowo, co pozwala na zminimalizowanie bólu pooperacyjnego. Korekcja nosa wiąże się z jednodniowym pobytem w klinice, jednak bezpośrednio po zabiegu wymagana jest rekonwalescencja. Przed zabiegiem wykonywany jest komplet badań, które mają na celu wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań. Niezbędna jest także konsultacja z chirurgiem plastykiem, który zaproponuje wizualizację wyglądu nosa po korekcie.

Korekcja krzywej przegrody nosowej

Jednym z rodzajów korekty nosa jest korekcja krzywej przegrody nosowej. Zabieg ten ma na celu poprawienie toru oddechowego i umożliwienie pacjentom swobodnego oddychania. Tego typu zabiegi wymagają kilkugodzinnego pobytu w klinice i nie wiążą się z koniecznością dłuższego okresu zwolnienia od pracy.

Pourazowa korekcja nosa

Szczególnym przypadkiem korekcji nosa są zabiegi przeprowadzane po przebytym urazie nosa, powstałym na przykład na skutek wypadku komunikacyjnego. Zwykle urazy tego typu wiążą się z koniecznością rekonstrukcji tkanek chrzęstnych nosa, a także jego odbudową. W różnego typu wypadkach komunikacyjnych nos często ulega urazom, zaś jego właściwa rekonstrukcja pozwala na zachowanie prawidłowego toru oddechowego.

Źródło: timeless.com.pl

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.