Gdzie wykonać wszywkę alkoholową w Warszawie?

Artykuł partnera.

Wszywka alkoholowa Esperal – znana również jako Disulfiram – jest substancją rozpowszechnioną przede wszystkim jako środek stosowany w leczeniu alkoholizmu

Uzależnienie od alkoholu to bardzo poważna choroba cywilizacyjna naszych czasów. Dotyka ona nie tylko osobę uzależnioną, ale również osoby znajdujące się w jej najbliższym otoczeniu, w tym rodziców, dzieci, partnerów oraz przyjaciół.

Silne uzależnienie od alkoholu najczęściej nie pozwala choremu przerwać ciągu alkoholowego. Z pomocą przychodzi wszycie wszywki alkoholowej Esperal, która w sposób skuteczny pozwala choremu pozostać w abstynencji od 8 do aż 12 miesięcy, gdyż taki jest jej okres działania. Równocześnie jest ona bezpieczna i nie ma wpływu na działanie innych przyjmowanych przez pacjenta leków.

Jak działa wszywka alkoholowa Esperal?

Wszywka alkoholowa Esperal zaliczana jest do metod awersyjnych, a więc takich, które mają za zadanie wzbudzić niechęć czy wstręt do czegoś, w tym przypadku do alkoholu. Esperal ma za zadanie blokowanie prawidłowego metabolizmu alkoholi w organizmie, dając przy tym objawy ostrego zatrucia alkoholowego, które potrafi utrzymać się przez długie godziny. Dzięki takiemu działaniu, osoba uzależniona zacznie kojarzyć picie alkoholu właśnie z tymi nieprzyjemnymi skutkami, co spowoduje u niej wykształcenie mechanizmu odczuwania niechęci do kolejnego sięgnięcia po kieliszek.

Jak przygotować się do zabiegu implantacji wszywki alkoholowej Esperal?

Najważniejszą i podstawową kwestią jest stawienie się w dniu zabiegu w stanie pełnej trzeźwości. Zalecane jest odstawienie picia na minimum 24 godziny przed wszyciem wszywki, lecz im dłuższy czas w abstynencji tym lepiej. Niekiedy zdarza się, że zaleca się przeprowadzenie odtrucia alkoholowego przez wszyciem Esperalu.

Po skończonym zabiegu, lekarz prowadzący poinformuje pacjenta o sposobach pielęgnacji rany, a po kilku dniach pacjent stawia się w gabinecie na kontrolę oraz zdjęcie szwów, jeśli zostały założone szwy nierozpuszczalne.

Jakie skutki uboczne występują jeśli osoba zaszyta wypije alkohol?

Pacjent w dzień zabiegu informowany jest o wszystkich skutkach ubocznych, które niesie ze sobą spożycie nawet niewielkiej ilości alkoholu w trakcie działania leku. Należą do nich przede wszystkim:

 • kołatania serca,
 • duże skoki ciśnienia,
 • wymioty oraz nudności,
 • silne bóle głowy,
 • uczucie dezorientacji oraz niepokoju,
 • ataki paniki czy stany lękowe.

Objawy te pojawiają się już po kilkunastu minutach od wypicia alkoholu i trwają od 4 do aż 10 godzin. W przypadku nadmiernego i uporczywego spożywania alkoholu, mimo wszytej wszywki, może dojść nawet do poważnego zagrożenia życia pacjenta, a w skrajnych przypadkach do śmierci.

Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu?

Wszycie wszywki alkoholowej jest nieskomplikowanym zabiegiem, przeprowadzanym przez lekarza chirurga. Przed zabiegiem stosuje się znieczulenie miejscowe, dla komfortu pacjenta. Tabletki z substancją czynną umieszcza się w pośladku lub w okolicach łopatki i zaszywa. Umieszczane są one podpowięziowo, a więc głębiej niż pod skórą, po to, by niemożliwym było samodzielne ich usunięcie.

Tylko wizyta w zaufanym gabinecie, takim jak nasz gabinet https://gabinetchirurgiczny.com/ da Ci stuprocentową pewność, że wszycie wszywki będzie bezpieczne oraz skuteczne. Lekarz na podstawie przeprowadzonego wywiadu, ustala odpowiednią dawkę wszytego leku oraz informuje o wszelkich skutkach ubocznych, które niesie ze sobą spożycie alkoholu w trakcie działania leku. Esperal uwalnia się do krwiobiegu przez 8-12 miesięcy, a po tym czasie można powtórzyć zabieg, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Przeciwwskazania do implantacji wszywki alkoholowej Esperal

Do głównych powodów, które mogą wykluczyć przeprowadzenie zabiegu należą:

 • uczulenie na którąkolwiek z substancji znajdującą się w tabletkach,
 • pozostanie w stanie nietrzeźwości w dzień wykonania zabiegu,
 • niewydolności krążeniowa oraz serca,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • zaburzenia psychiczne taki jak psychozy,
 • ciąża.

Czy zabieg zaszycia alkoholowego jest bezpieczny?

Pełne bezpieczeństwo wszycia wszywki alkoholowej Esperal gwarantuje tylko udanie się do profesjonalnej kliniki lub gabinetu. Zaszycie się w miejscu, które budzi wątpliwości może skutkować wdaniem się zakażenia oraz innymi poważniejszymi powikłaniami.

Warunkiem przeprowadzenia zabiegu jest pełna, świadoma oraz pisemna zgoda podpisana przez pacjenta. Chory musi mieć świadomość tego, że od tej pory będzie musiał pozostać w abstynencji do 12 miesięcy, gdyż każda nawet najmniejsza ilość alkoholu wiąże się z nieprzyjemnymi skutkami podobnymi do zatrucia alkoholowego. To właśnie ta świadomość powinna pozwolić na trwanie w abstynencji. Również świadomość odpowiedzialności za własne życie i zdrowie, gdyż nadmierne spożywanie alkoholu w trakcie zaszycia Esperalu może prowadzić do poważniejszych skutków niż wymioty czy zawroty głowy. W skrajnych przypadkach może dojść do trwałych uszkodzeń wątroby oraz nerek, a nawet do śmierci.

Dlatego tak ważne jest to, by osoba uzależniona chciała rozpocząć leczenie i miała świadomość podjętej decyzji. Pozostanie w abstynencji gwarantować będzie jej bezpieczeństwo oraz brak nieprzyjemnych skutków ubocznych. Wszywka działa w ciele uzależnionego przez 8-12 miesięcy, a więc jest to czas wystarczająco długi na to, by zmienić swoje myślenie o piciu alkoholu. W trakcie aktywnej wszywki chory może podjąć się kolejnym metodom leczenia, takim jak psychoterapia.

Niezwykle ważne jest to, by po zabiegu stosować się do zaleceń lekarza również w sprawie dbania o ranę. Brak higieny osobistej oraz należytego obchodzenia się z raną może doprowadzić do powstania obrzęku oraz zakażenia. W takim przypadku należy niezwłocznie zgłosić się do swojego lekarza prowadzącego.

Kto powinien skorzystać z wszycia Esperalu?

Wszystkie osoby uzależnione od alkoholu, które chcą świadomie podjąć walkę z chorobą, lecz mają problem z przerwaniem ciągu alkoholowego, powinny udać się na zabieg wszycia wszywki alkoholowej Esperal. Pozwoli ona na życie w trzeźwości, a tym samym na skuteczniejszą walkę z alkoholizmem.

Wszycie Esperalu jest zdecydowanie jedną z najskuteczniejszych metod leczenia uzależnienia alkoholowego, pozwala bowiem przed bardzo długi czas pozostać choremu w trzeźwości. Poddanie się zabiegowi w naszym gabinecie https://gabinetchirurgiczny.com/ to bardzo dobra decyzja. Zabieg zawsze przeprowadzany jest przez doświadczonego chirurga w sterylnych warunkach, przy wykorzystaniu najlepszego sprzętu.

Jeżeli tylko nie wykryto u Ciebie żadnych przeciwwskazań do przejścia zabiegu wszycia Esperalu, nie zwlekaj i zapisz się na zabieg już dziś! Pozwoli Ci to na rozpoczęcie wyjścia z nałogu oraz na danie sobie szansy na powrót do poprzedniego życia w zdrowiu fizycznym oraz psychicznym. Pamiętaj, że alkohol nigdy nie jest rozwiązaniem problemów i choć może wydawać się Twoim sprzymierzeńcem, to w ostateczności dokonuje tylko spustoszeń w życiu Twoim i Twoich najbliższych.

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.