Poprawianie wyglądu nosa

Przy pierwszym kontakcie nos najbardziej rzuca się nam w oczy. Czasami jednak nos jest tym elementem, który nie pasuje do całości twarzy. Wiele osób ma kompleksy na punkcie nosa, dlatego też korzystają z pomocy chirurgii plastycznej, aby poprawić jego wygląd.

Artykuł partnera

Dlaczego warto przeprowadzić korektę nosa?

Korekcja nosa to zabieg, który wykonywany jest nie tylko ze względów estetycznych, lecz także i zdrowotnych. Bywa, że korygowanie kształtu nosa jest zalecone przez lekarza ze względu na defekt lub uraz nosa. Jednym z rodzajów korekty nosa jest także korekcja krzywej przegrody nosowej, która uniemożliwia prawidłowe oddychanie. Poprawienie wyglądu nosa ze względów estetycznych może w dużym stopniu poprawić nasze samopoczucie, zwłaszcza jeżeli nos był powodem kompleksów.

Co należy wiedzieć o korekcie nosa?

Operacje plastyczne nosa są jednym z częściej wykonywanych zabiegów chirurgii estetycznej. Sam zabieg wykonywany jest w narkozie, a dodatkowo okolice nosa są znieczulane miejscowo, aby uniknąć dolegliwości bólowych, występujących po operacji. Zwiększa to także bezpieczeństwo zabiegu. Z tego powodu korekcja nosa wymaga co najmniej jednodniowego pobytu w klinice po zabiegu. Przygotowanie do zabiegu korekcji nosa związane jest przede wszystkim z konsultacją z chirurgiem, który będzie przeprowadzał operację, a także z wykonaniem kompletu zaleconych badań, by wykluczyć możliwe przeciwwskazania. Ważną informacją jest to, że zabiegi korekcji nosa najlepiej wykonywać w chłodniejszej porze roku, na przykład jesienią, aby rekonwalescencja pozabiegowa przebiegała sprawnie.

Jakie badania przed zabiegiem?

Na konsultacji przed zabiegiem lekarz zaleci wykonanie szeregu badań, by zabieg był bezpieczny. Przede wszystkim wymagane jest zaświadczenie z grupą krwi, a także wykonanie morfologii krwi czy badania EKG. Pacjent jest także zobowiązany do poinformowania lekarza o wszelkich chorobach przewlekłych i stosowanych lekach.

Artykuł powstał przy wsparciu timeless.com.pl.

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.