Powrót do zdrowia po kontuzji

Sport to zdrowie i warto się tego trzymać. Niestety większość osób uprawiających regularną aktywność fizyczną zetknęło się z problemem kontuzji. Niektóre trwały krótko i nie wpłynęły w żaden sposób na pogorszenie formy. Niestety, inne potrafiły trwać miesiącami, a nawet latami i dopiero poprzez sukcesywną rehabilitację możliwy stał się powrót do zdrowia i pełnej sprawności. Wyjście z kontuzji i powrót do zadowalającej formy jest często jednym z najtrudniejszych okresów w życiu sportowca.

Cierpliwość

Długotrwałe kontuzje mogą zniechęcać, dlatego ważna jest praca nad motywacją i inspiracją podczas całego procesu rekonwalescencji. Cierpliwość jest jedną z najbardziej pożądanych cech u osób, które zmagają się z kontuzja. Pełny powrót do zdrowia to przede wszystkim czas, który musi upłynąć, by nasze ciało mogło dokonać pełnej regeneracji. Długotrwałe, pozytywne nastawienie, przekonanie, że wszystko będzie dobrze oraz profesjonalna opieka ortopedyczna i fizjoterapeutyczna, są kluczem do sukcesu.

Pomoc medyczna

Wsparcie lekarza specjalisty i rehabilitantów jest bardzo istotne w walce z kontuzją. Ścisła współpraca osoby kontuzjowanej z fizjoterapeutą zagwarantuje minimalizację bólu oraz zdecydowanie szybszy powrót do całkowitej sprawności. Po doznaniu urazu, zalecanym jest jak najszybszy kontakt z osobą kompetentną w celu dokonania odpowiedniej diagnozy, a następnie wdrożenia prawidłowej fizyko- lub fizjoterapii.

Fizjoterapeuci z Bydgoszczy

Fizjoterapia w Bydgoszczy cieszy się ogromnym uznaniem. W bydgoskim Centrum Leczenia Bólu i Kontuzji „AthleticoMed” jest wielu wspaniałych fachowców, którzy dzięki doświadczeniu i zastosowaniu skoordynowanego procesu rehabilitacji, pomogli wielu osobom znacznie szybciej pokonać kontuzję. Wykorzystują oni niezwykle kompleksowe i nowoczesne formy leczenia, stawiając na indywidualne, nowoczesne podejście do pacjenta oraz edukację.

Jak wybrać dobrego fizjoterapeutę?

Intensywne treningi, powracające bóle kręgosłupa, stawów, mięśni czy niespodziewane urazy i kontuzje to tylko kilka sytuacji, w których niezbędnym może stać się skorzystanie z pomocy specjalisty. Sprawa wydaje się nieskomplikowana, gdyż na rynku jest wiele gabinetów fizjoterapeutycznych oferujących swoją pomoc. Jednak znalezienie doświadczonego i skutecznego rehabilitanta lub lekarza specjalisty może okazać się morderczym problemem. Dlatego warto dokładnie przewertować gąszcz internetowych ofert i wybrać zespół lekarzy i terapeutów, których

  • pasją są nowoczesne metody leczenia,

  • stosują sprzęt diagnostyczno-rehabilitacyjny najnowszej generacji,

  • minimalizują koszty niezbędne do wyleczenia,

  • mają indywidualne podejście do pacjentów,

  • a co najważniejsze, skutecznie przywracają do aktywnego trybu życia.

Kontuzje od zawsze towarzyszyły sportowcom i zapewne każdy, uprawiający regularną aktywność fizyczną, prędzej czy później doświadczy jakiegoś urazu. Jednak kontuzja to nie wyrok i istnieje możliwość bezpiecznego powrotu do sportu, a zapewnić nam to mogą odpowiednie, kompleksowe działania i pomoc właściwych osób.

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.