Ranking książek o zdrowym odżywianiu

Zdrowe odżywianie – wydaje się, że już wszystko na ten temat zostało napisane, jednak dziś postanowiliśmy przedstawić subiektywny ranking książek na temat zdrowego odżywiania.

Chrzań te diety, Agnieszka Piskała, Krystyna Romanowska

Nic dziwnego, że Chrzań te diety  stała się bestsellerem książkowym, skoro niemal wszystkich opanował szał na restrykcyjne menu, bez glutenu, bez laktozy, wegańskie, wegetariańskie, alergie pokarmowe i wiele innych, wiążących się z wyrzeczeniami. Człowiek czuje wyrzuty sumienia, gdy zjada publicznie drożdżówkę bo wie, że niemal natychmiast zostanie oceniony. Nic dziwnego, że ruch body positive rozwija się w takim tempie!

W książce autorki poruszają problem… jedzenia. Zaburzenia odżywiania stają się dla nas codziennością, a jedzeniowa mania powoduje u nas stany niepokoju, a nawet podburza samopoczucie. Książka ma na celu zdiagnozowanie i przewartościowanie mitów o zdrowym odżywianiu.

Słodkie sekrety, czyli bezglutenowe, roślinne historie pisane lukrem, Weronika Madejska

Historia młodziutkiej dziewczyny, która jest jednocześnia autorką bloga natchniona.pl i książki Słodkie sekrety, roślinne historie pisane lukrem bardzo inspiruje do zmiany swojego stylu życia i wypróbowania jej przepisów! Jako dziecko zostało zdiagnozowane u niej uczulenie na gluten – Weronika, aby nie rezygnować ze swoich ulubionych słodkości, postanowiła tworzyć je sama. Z bloga wyszła książka, a z książki olbrzymi sukces!

Jaglany detoks, Marek Zaremba

Kasza jaglana dzięki Markowi Zarembie, dietetykowi i miłośnikowi zdrowego odżywiania zyskała drugie życie. Pozycja jest dogłębnym kompedium wiedzy na temat działania organizmu, procesów w nim zachodzącym i to, jak dzięki odpowiedniemu podejściu do odżywiania oczyścić swoje ciało, zyskując zdrowie i długie życie.

Najnowsze bestsellery książkowe na CzytamWszedzie.pl.

Dieta mądrych jelit, Bailey Clare, Skipper Joy, Mosley Michael

Zwracamy uwagę na swoją skórę, na włosy, na dobrą kondycję serca… Mało osób jednak wie,  że to od jelit zależy nasze zdrowie – w nich rozpoczynają się wszystkie procesy trzymające organizm w dobrym stanie. Stan jelit wpływa na dobre samopoczucie, układ odpornościowy oraz na wagę.

W książce znajdziesz 150 zdrowych przepisów oraz wskazówki, jak wyrobić w sobie nawyki żywieniowe oraz jak uzdrowić swoje ciało od wewnątrz.

Jak jeść słodycze i nie tyć. 100 przepisów na zdrowe słodkości, Jessica Meinhard

Jedzenie słodyczy i nie tycie, albo zdrowe słodycze jawi się nam jako swoisty oksymoron naszych czasów, gdzie słodkości są traktowane jako zło konieczne. A może nie? Autorka książki Jessica Meinhard dzieli się z nami przepisami na niskolakoryczne wersje ciast, przekąsek i deserów.

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.