Jakie zabiegi pod oczy – medycyna estetyczna oferuje pomoc w walce ze zmarszczkami

Delikatna skóra dookoła oczu potrzebuje odpowiedniego wsparcia. To właśnie dlatego tak ważny jest wybór zabiegów, które faktycznie w widoczny sposób wpływają na jej stan. Skuteczne są zwłaszcza te, które przeprowadzane są w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Można mieć wtedy pewność, że wybrana metoda, jest całkowicie dopasowana do potrzeb danego rodzaju skóry. Lekarz medycyny estetycznej w najlepszy sposób dobierze metodę przeciwdziałania zmarszczkom w tej delikatnej okolicy oczu. 

Jakie zabiegi pod oczy medycyny estetycznej warto wybrać?

Walka ze zmarszczkami może być nieco trudna. To dlatego warto wiedzieć, jakie w ogóle zabiegi proponowane są przez salony medycyny estetycznej. Na tej podstawie o wiele łatwiej można dobrać dla siebie to, czego się poszukuje i przywrócić skórze młodszy wygląd. Pomocny w tej kwestii na pewno będzie lekarz medycyny estetycznej, który oceni stan skóry i tym samym zaproponuje najlepsze rozwiązanie, które pomoże zatrzymać młodość na dłużej. Wśród popularnych zabiegów koniecznie wymienić trzeba:

  • Ultraformer III – HIFU,
  • Aquapure,
  • Palomar Emerge,
  • Mobilift M6.

Oczywiście to tylko kropla w morzu, jeśli chodzi o polecane zabiegi, ale na pewno to właśnie te cieszą się ostatnio dużym uznaniem.

Dlaczego walka ze zmarszczkami jest aż tak ważna?

Każdy lekarz medycyny estetycznej potwierdzi, że to właśnie skóra dookoła oczu jest najdelikatniejsza i szczególnie narażona na pojawienie się pierwszych zmarszczek. To właśnie z tego powodu tak ważne jest to, aby działać jak najszybciej.

Szybkie działanie pozwoli zatrzymać ich pogłębianie się i sprawi, że skóra na nowo będzie gładka i odżywiona. Przeciwdziałanie im na początkowym etapie sprawi, że skóra nie utraci swojego naturalnego napięcia i będzie miała wciąż szansę na to, aby się naturalnie odbudować. Wszystko to w głównej mierze przekłada się na wygląd skóry i zachowanie młodego wyglądu.

Czy zabiegi na skórę pod oczami można stosować nawet w młodym wieku?

Kobieta korzystająca z zabiegów medycyny estetycznej
Źródło: Pexels.com

Wiele kobiet, które decydują się na zabiegi przeciwzmarszczkowe lub wzmacniające delikatną skórę dookoła oczu, zastanawia się nad tym, jaka jest dolna granica stosowania takich zabiegów. Warto więc wspomnieć, że zdecydować mogą się na to w głównej mierze panie w średnim wieku. Jest to najodpowiedniejszy moment na to, aby zadbać o skórę. Wiele z tych zabiegów ma nie tylko działanie przeciwzmarszczkowe, ale także odżywcze, a więc sama metoda działa niczym odżywczy koktajl, który wchłania się w skórę i ją odbudowuje. Walka ze zmarszczkami jest istotna, wtedy gdy rozpoczyna się wraz z pojawieniem się pierwszych zmarszczek mimicznych. 

Mikronakłuwanie, czyli zabieg idealny na jesień

Warto mieć na uwadze fakt, iż nie wszystkie zabiegi tego typu można wykonywać latem. Czasami lepszym pomysłem jest poczekanie do jesieni i zdecydowanie się na taką metodę, gdy skóra nie jest już stale naświetlana promieniami słonecznymi. To właśnie promienie UV mogą przyczyniać się do pogłębiania się zmian na skórze.

Ostatnio bardzo ciekawą metodą jest mikronakłuwanie, które przynosi coraz lepsze efekty. Zabiegi pod oczy medycyny estetycznej poszły bowiem o krok dalej. Przede wszystkim mikronakłuwanie jest w pełni bezpieczne i polega na kontrolowanym uszkadzaniu skóry poprzez jej intensywne nakłuwanie za pomocą wyjątkowo cienkich igieł. Dzięki temu zabieg nie jest szczególnie bolesny, a nakłucia są niewielkie. Dzięki temu skóra zostaje naturalnie pobudzona i rozpoczyna własną regenerację oraz odbudowę, dzięki czemu efekty stają się trwalsze i bardziej zauważalne.

Na pewno zabiegi pod oczy medycyny estetycznej cały czas zyskują na popularności. Także dlatego, że są coraz bardziej dostępne, a ich cena nie jest już tak przytłaczająca. Decydują się na nie panie w każdym wieku, a ich główny cel jest jeden. Wszystkie z nich marzą o tym, aby mieć wygładzoną i przede wszystkim dobrze odżywioną skórę, która przez długi czas zachowuje swoją młodość i nieskazitelny wygląd.

A może pragniesz stanąć po drugiej stronie i zostać ekspertem od urody pomagającym kobietom osiągnąć wymarzony efekt? Polecamy wówczas przeczytać inny nasz artykuł, na temat tego „Jak zostać lekarzem medycyny estetycznej?”.

Autor artykułu:
MS – studentka dziennikarstwa zafascynowana modą i medycyną estetyczną.
Od wielu lat śledzi zmieniające się trendy i inspiruje się nimi na co dzień.

Źródło:

 

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.