Zjazdy rodzinne

Zazwyczaj doświadczamy tego w czasie świąt. Jednak w niektórych rodzinach jest tradycja spotykania się co roku lub co kilka lat. Wymaga to na pewno dużo czasu organizacji, dlatego warto wcześniej wszystko pouzgadniać.

Przygotowania

Przygotowanie całego spotkania to ogromne wyzwanie i potrzebna jest pomoc całej grupy, a przynajmniej kilku jeszcze członków aby można było dopiąć wszystko. Dlatego na samym początku wybierzcie wśród was kogoś o zdolnościach lidera i w miarę nienapiętym harmonogramie. Przyda się osoba trzymająca rękę na pulsie.

Wybór miejsca i podział obowiązków

Miejsce na spotkanie rodzinne może być naprawdę dowolne. Może to być sala w karczmie czy hotelu albo spotkanie w dużym ogrodzie jednego z członków rodziny. Wszystko zależy od możliwości, statusu spotkania oraz wielkości grupy.

Drugą istotną rzeczą jest podział obowiązków związanych przygotowaniem. Praca w grupie dostarcza naprawdę wiele radości. Poza tym jakoś tak raźniej w kilka osób przygotowuje się potrawy czy ozdabia stół.

Termin

Istotny jest też czas jaki przeznaczamy na takie spotkanie. Lepiej wybiera się miesiące letnie jednak trzeba odpowiednio wcześniej poinformować towarzystwo aby nie porobili sobie planów na ten czas. Także jak długo ma trwać taki zjazd. Jeśli mamy duży dom, a w pobliżu kilku członków rodziny z pustymi pokojami gdzie możemy zawsze część gości przenocować.

Charakter imprezy

Spotkanie może być bardzo formalne albo całkiem na luzie. To oraz wiele innych czynników musimy brać pod uwagę organizując całą imprezę. Takie zjazdy rodzinne to świetny sposób na poznanie nowych członków czy odnalezienie tych gałęzi rodu, które się gdzieś porozjeżdżały. Takie odnowienie więzi daje duże poczucie bezpieczeństwa.

Uczestnicząc co roku w zjazdach rodzinnych ma się okazję nie tylko spotkania dawno niewidzianych krewnych, ale też poznanie nowych osób, które często odnajdują się w naszym drzewie genealogicznym. Poza tym jeśli prowadzimy interesy zawsze ktoś posłuży nam swoim doświadczeniem z danego regionu.

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.