Proste sposoby na podniesienie efektywności w pracy

Ludzie spędzający w pracy długie godziny z pewnością wiedzą, jak może spaść efektywność i chęci, jeśli dopadnie nas rutyna. Efektywność pracy można podnosić przy pomocy wielu czynników zależnych wyłącznie od nas. Poniżej przedstawię kilka prostych sposobów, aby uczynić pracę przyjemniejszą i lepszą!

Licznik czasu projektów

Świetna sprawa, gdy musimy pracować nad kilkoma projektami jednocześnie. Z góry oznaczamy liczbę godzin, która odlicza nam czas do zakończenia projektu. Jest mnóstwo tego typów programów dla firm, wystarczy tylko znaleźć odpowiedni dla twojej działalności.

Możemy również ściągnąć aplikację na przeglądarkę, która wspiera efektywność. Pracujemy przez 25 minut, a następnie włącza się alarm przypominający o 5 minutowej przerwie, którą przeznaczamy np. na sprawdzenie wiadomości, korespondencji, rozmowy telefoniczne. Metoda świetnie sprawdza się w przypadku długotrwałych projektów i zadań.

Ustalanie priorytetów

Nic tak nie obniża efektywności, jak brak organizacji w ustalaniu priorytetów zadań. Najczęstszym, popełnianym błędem jest rozpoczynianie zbyt wielu zadań na raz, przykładowo: skupianie się po trochu na 10 zadaniach i w ostatecznym rozrachunku nie ukończenie w dany dzień żadnego. Lepiej postawić sobie ramy: pracuję nad trzema najważniejszymi rzeczami, resztę deleguję na inny termin bądź pracuję nad nimi, o ile zostaje trochę czasu. W niedługim okresie wyrobisz sobie własne nawyki do ustalania priorytetów.

Uporządkuj otoczenie

Biurko, na którym znajduje się sterta rozrzuconych dokumentów, brudnych kubków i osobistych drobiazgów dodatkowo pokrytych kurzem nie tylko świadczy źle o tobie jako o pracowniku, ale również bardzo mocno obniża efektywność. Poświęć kilka minut po pracy na odłożenie wszystkiego na swoje miejsce i uporządkowanie rzeczy, aby na drugi dzień zasiąść do czystego biurka. Dobry nastrój wprowadzi też żywe rośliny, jak jednak nie ma dla nich warunków to zawsze można się zdecydować na sztuczne drzewka. Są praktycznie nie do odróżnienia na pierwszy rzut oka.

Zerwij z prokrastynacją

Nie przekładaj szybkiej przyjemności nad przyszłe koszty i raz na zawsze zerwij z odwlekaniem wszystkiego na później. Wiąże się do także z ustalaniem priorytetów. Odwlekanie kryje za sobą obawę przed tym, że nie zrobimy czegoś idealnie. Jednak warto sobie przyswoić zasadę: zrobione jest lepsze od doskonałego.

Wyeliminuj pożeracze czasu

Pod nazwą „pożeracze czasu” kryje się ciągłe, osobiste sprawdzanie mediów społecznościowych, wymienianie wiadomości na Messengerze, przesiadywanie na stronach internetowych z zabawnymi memami czy oglądanie filmików na You Tube. Jeśli chcemy być produktywni w pracy, włączmy ulubioną muzykę, za to wyłączmy telefon i wszystkie rozpraszacze, które nie sprzyjają w byciu przykładnym pracownikiem. Czas na przyjemności wyznaczaj sobie podczas przerwy na lunch. Jeśli nie możesz wytrzymać bez zerkania w ekran komórki, ustal na to odpowiednie pory.

Badania dowodzą, że posiadanie rośliny na biurku zwiększa efektywność, jest dobre dla oczu oraz daje element, który wprowadza urozmaicenie. Każdy z elementów jakie mamy w firmie możemy dopasować i zmodyfikować tak aby osiągnąć większą wydajność, nie ponosząc przy tym kosztów, ani nie obniżając standardu miejsca pracy.

Sprawdź też ofertę mebli na wymiar, które pozwolą zwiększyć wydajność pracy w <a rel=”nofollow” href=”http://lobela.pl/”>firmie Lobela.pl</a>.

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.