Zabieg endermologii – skuteczny sposób na modelowanie sylwetki

Jeśli zbliża się twój wymarzony urlop, a ty czujesz, że nadal twoje ciało nie jest gotowe, aby pokazać je na plaży, umów się na serię zabiegów endermologii. Dzięki nim pożegnasz cellulit, wygładzisz ciało i przede wszystkim wymodelujesz sylwetkę. Jeszcze nie jest za późno, aby w tym roku bez skrępowania założyć bikini. Zobacz, jakie efekty daje endermologia!

Endermologia – co to?

To jeden z najpopularniejszych zabiegów modelujących sylwetkę. Od lat znajduje się na czele procedur wyszczuplających w nieinwazyjny sposób. Endermologia polega na głębokim, mechanicznym masażu z wykorzystaniem podciśnienia. Podczas zabiegu, urządzenie działa na tkankę łączną i doprowadza do rozpoczęcia szeregu dobroczynnych dla sylwetki procesów. Następuje wzmożenie mechanizmu metabolizmu tkanki tłuszczowej, tłuszcz zostaje rozbity, co w efekcie daje wyszczuplenie obszaru zabiegowego oraz wygładzenie cellulitu. Podczas zabiegu dochodzi do rozciągania skóry pomiędzy specjalnymi mechanicznymi rolkami, te ruchy pobudzają fibroblasty do tworzenia nowych włókien kolagenowych. Dzięki temu zauważamy, że poprawia się kondycja skóry, staje się ona bardziej gęsta, gładka i elastyczna.

Endermologia – na bóle i obrzęki

Oprócz efektu wyszczuplenia figury, endermologia to zabieg, który sprawdzi się także w szeregu innych wskazań terapeutycznych. Zabieg ten poprawia krążenie krwi i limfy, działa zatem na usuwanie toksyn z organizmu i odpowiednie odprowadzenie nagromadzonych płynów. Panie (szczególnie latem) często mają problem z nadmiernymi obrzękami ciała, dlatego endermologia będzie doskonałym zabiegiem, który przyniesie ulgę w codziennym funkcjonowaniu. Oprócz tego ten intensywny masaż wykorzystywany jest również do eliminowania bólu pleców, stawów, odcinka szyjnego. Oraz leczenia uszkodzeń więzadeł i ścięgien. Sama procedura jest bardzo przyjemna i relaksująca, dlatego oprócz wielu pozytywnych efektów długotrwałych, podczas zabiegu możemy się również odprężyć.

Jak często wykonuje się endermologię?

Jest to zabieg, który najlepsze efekty daje po skorzystaniu z serii wizyt w gabinecie. Ilość zabiegów jest ustalana indywidualnie podczas konsultacji, zależy ona od stanu ciała i predyspozycji danego pacjenta. Zazwyczaj należy wykonać serię 10-15 wizyt, w odstępach co ok. 2-3 dni. Pierwsze efekty będą już widoczne po pierwszych zabiegach, ale systematyczność i konsekwencja są ważne, aby osiągnąć pełen rezultat. W związku z tym, że ciało ciągle się zmienia, na jego stan ma wpływ nasza dieta, aktywność fizyczna, to czy pijemy dużą ilość wody, to tego typu zabiegi warto wykonywać systematycznie np. serię raz do roku. Dzięki temu będziemy cieszyć się doskonałym efektem ujędrnienia i wymodelowania ciała. Dobrym pomysłem jest także wykonywanie zabiegów przypominających raz na miesiąc.

Ile kosztuje endermologia?

Koszt zabiegu będzie się różnił w zależności od gabinetu medycyny estetycznej, jego lokalizacji oraz ilości potrzebnych do wykonania zabiegów – np. od 100 do ok. 200 zł za zabieg. Korzystając z pakietów, wiele klinik oferuje okazyjne zniżki, dlatego warto wykupić serię z wyprzedzeniem. Do kosztów należy dodać również specjalne ubranko, w którym wykonuje się zabieg. Jest to jednorazowy koszt – ubranko zostaje z nami na zawsze.

Więcej: https://drwitwicki.pl/zabiegi/cialo/endermologia-lpg-lipomassage/

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.