Poduszka do siedzenia ortopedyczna: jak wybrać?

Artykuł partnera.

Masz siedzącą pracę i chcesz zadbać o to, by nie mieć problemów zdrowotnych w przyszłości? A może już dolega Ci ból kręgosłupa lub nawet hemoroidy? W każdym z tych przypadków warto zastanowić się nad tym, by kupić wysokiej jakości poduszkę pod pośladki – na polskim rynku są dostępne zróżnicowane opcje takich produktów, mające naprawdę przystępną cenę i wysoką efektywność.

Komu potrzebna poduszka rehabilitacyjna do siedzenia?

Praca w pozycji siedzącej to nie jedyny powód do zakupu poduszki ortopedycznej. Będzie to świetny gadżet dla kierowców, gamerów, a nawet osób, które chcą rozluźnić swój kręgosłup po długim dniu wytężonej pracy. Studenci, jak i uczniom także powinni korzystać z poduszek ortopedycznych ponieważ prawidłowa pozycja siedzenia przy komputerze bardzo często zaniedbywane.

Dlaczego tak się dzieje? Gorset mięśniowy po długich godzinach siedzenia zostaje osłabiony, jest to bardzo niebezpieczne. Jakie są choroby kręgosłupa mogą wystąpić w rezultacie takiego zjawiska? Przede wszystkim przemieszczenie kręgów lub przepuklina. Zaciskanie naczyń krwionośnych prowadzi do upośledzenia krążenia krwi w narządach miednicy. Z tego powodu rozwijają się choroby układu moczowo-płciowego, hemoroidy. Stagnacja krwi prowadzi do zaparć. Natomiast z powodu długotrwałego nacisku na kość ogonową rozwijają się żylaki, drętwieją kończyny, pojawiają się drgawki.

Co robić ból pleców przy siedzeniu?

Po długim siedzeniu wiele osób skarży się na ból pojawiający się w plecach. Dlaczego powstaje i czy da się go zwalczyć w domowych warunkach? Przede wszystkim trzeba ustalić, jakie rodzaje bólu mogą pojawiać się po wytężonej siedzącej pracy:

 • występujący od czasu do czasu ból podczas siedzenia w okolicy lędźwiowej,
 • piekący ból w dolnej części pleców promieniujący do okolicy pośladkowej i dalej do uda,
 • występujące od czasu do czasu bóle pleców podczas zmiany środka ciężkości na krześle,
 • bóle mięśni w okolicy klatki piersiowej (trudności z głębokim wdechem, tachykardia itp.),
 • drętwienie lub mrowienie w ciele,
 • ból podczas wstawania.

W niektórych przypadkach ból może występować z powodu poważnych schorzeń kręgosłupa (urazów kręgosłupa, nowotworów, skutków chorób zakaźnych oraz urazów mechanicznych), więc jeśli nie mija przez kilkadziesiąt minut po wstawaniu, warto skonsultować się z lekarzem. W innych przypadkach pomocna będzie poduszka ortopedyczna pod pośladki, na portalu OTOmistrz możesz kupić takie jakościowe akcesorium w niskiej cenie.

Poduszka ortopedyczna do siedzenia – jak używać?

Nie jest to trudne: wystarczy, że za każdym razem, kiedy będzie się rozpoczynało pracę siedzącą, nie usiądzie się zwyczajnie na krześle, a właśnie na poduszce. Pozwoli to uzyskać pozycję odciążającą kręgosłup lędźwiowy i w ten sposób zadbać o Twoje zdrowie.

Efekty systematycznego stosowania poduszek na hemoroidy oraz innych rodzajów poduszek do siedzenia kupionych na stronie https://www.ortek.pl/ są naprawdę zachwycające, gdyż już po kilku tygodniach systematycznych zabiegów domowych można zaobserwować:

 • odczuwalną ulgę dotyczącą bólu pleców podczas siedzenia,
 • przywrócenie funkcji układu mięśniowo-szkieletowego,
 • poprawną postawę,
 • przywrócenie równowagi ruchowej,
 • normalizację procesów metabolicznych,
 • normalizację wagi,
 • zwiększenie wzrostu (1-4 cm).

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.