Nietrzymanie moczu a podróże – jak się przygotować?

Nietrzymanie moczu z pewnością nie powinno być powodem do zaniechania podróżowania, a już na pewno w takiej sytuacji, gdy sprawiało nam ono szczególną przyjemność. Unikanie wyjazdów i spotkań towarzyskich może tylko wywołać samotność i alienację, a to nigdy nie jest dobre. Niewątpliwie jednak na podróż należy się odpowiednio przygotować. Jak to zrobić?

Środki higieniczne na nietrzymanie moczu

Wybierając się w podróż warto przede wszystkim zaopatrzyć się w odpowiednie środki higieniczne, które zminimalizują skutki uboczne ewentualnego zmoczenia bielizny. Rodzaj tych środków trzeba jednak dopasować adekwatnie do swoich preferencji i potrzeb. Najprostszym wyborem są wkładki, które jednak mogą być niewystarczające. Bardziej chłonne są specjalne podpaski. Mają one jednak pewne wady – przede wszystkim należy je dość często wymieniać, aby uniknąć odparzeń. Dlatego też z tego powodu można zdecydować się na specjalne tampony. Warto także pamiętać o zabraniu w podróż jednorazowych podkładek na sedes, które ułatwią nam skorzystanie z publicznej toalety i właściwe wypróżnienie pęcherza w czasie postoju.

Odpowiednia bielizna i ubranie

Zamiast środków higienicznych możemy także postawić na specjalną bieliznę. Są to przede wszystkim dostępne w sklepach majtki chłonne damskie. Są one o tyle wygodniejsze, że nosi się je jak zwykłą bieliznę, a materiały z jakich są wyprodukowane, zapewniają większy komfort dla skóry. Mogą one także różnić się pod względem chłonności, więc łatwo dopasować je do swoich potrzeb. Majtki chłonne damskie również pierze się jak zwykłą bieliznę.

Jeśli chcemy jeszcze podnieść komfort swojego podróżowania, to warto zabrać na wyjazd odpowiednie ubrania – nie powinny być one zbyt obcisłe, a raczej luźniejsze i przewiewne, szczególnie gdy podróżujemy latem. Na pewno lepszym wyborem będą także ubrania w ciemniejszych kolorach, dzięki czemu nawet jak zdarzy się nieduży wyciek, to będzie on zupełnie niewidoczny.

Unikaj dużej ilości kawy i alkoholu

Napoje z kofeiną, takie przede wszystkim jak kawa i coca-cola, działają drażniąco na pęcherz i są również moczopędne. Podobnie sprawa wygląda z napojami alkoholowymi. W podróży zdecydowanie więc warto ich unikać, a na pewno w dużym stopniu ograniczyć ich spożywanie. Nie poleca się natomiast unikania picia wody – wprost przeciwnie – zapewni to prawidłową pracę układu moczowego i zapobiegnie innym skutkom odwodnienia. Także lekkostrawna dieta przyczyni się do bardziej komfortowego podróżowania. 

Co jeszcze pomoże w podróży?

Są to drobiazgi, ale mogą zdecydowanie podnieść jakość podróżowania. Na przykład warto wybierać w autokarze miejsca siedzące od brzegu – będzie łatwiej wydostać się do toalety. Jako że w podróży szkodzi nam także długie przebywanie w jednej pozycji, to warto od czasu do czasu wstać i się przespacerować, np. w samolocie. Unikajmy także dźwigania ciężkich bagaży i ćwiczmy mięśnie Kegla. Wszystkie środki higieniczne, takie jak wkładki, podpaski czy majtki chłonne damskie miejmy pod ręką, np. w torbie podręcznej, aby w razie potrzeby móc z nich skorzystać.

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.