Pracuje przez całe życie, jest wytrwałe, czasem bywa złamane, ale za to potrafi kochać naprawdę bardzo mocno… mowa tutaj o sercu. Będąc seniorem, szczególnie warto o nie dbać, jeśli chcemy cieszyć się jego prawidłowym funkcjonowaniem aż do późnej starości. Dowiedz się, za co będzie ci wdzięczne, jakie witaminy i składniki mineralne kocha najbardziej i poznaj suplement diety z ponad 100-letnią tradycją, którego składniki wspierają m.in. układ krążenia!
Po pierwsze… serce!
Czy wiesz, że to ono jako pierwsze formuje się podczas rozwoju ciała w łonie matki i jest jedynym mięśniem pracującym nieustannie? Bije ok. 100 tys. razy na dobę i codziennie pompuje nawet 7 tys. litrów krwi zawierającej tlen i składniki odżywcze do wszystkich naszych organów. Jego praca jest skoordynowana także z pracą mózgu, dlatego warto dbać o kondycję serca i naczyń krwionośnych.
Po drugie… z myślą o sercu!
W trosce o prawidłową pracę układu krwionośnego należy uprawiać systematyczną aktywność fizyczną. Nawet 20 minut dziennie lekkich ćwiczeń albo 10 000 kroków jest lepsze niż wielogodzinne zaleganie na kanapie przed telewizorem. Dowolna forma ruchu sprzyja także utrzymaniu prawidłowej wagi, a stawy i kości również będą miały okazję do wykazania się. Wykorzystuj więc każdą możliwość, aby poruszać się nieco bardziej niż zwykle!
Staraj się także otaczać bliskimi, pielęgnować więzi i swoje pogodne usposobienie. Nie przejmuj się rzeczami, na które nie masz wpływu. Pozytywne myślenie jest ważne i mimo różnych trudności, pozwala na zachowanie prawidłowej równowagi i pomaga lepiej radzić sobie z negatywnymi myślami i niepokojem. Dlaczego to takie istotne? Jeśli Twoja głowa jest niespokojna, serce to „czuje” i niepotrzebnie „przeżywa”. Lepiej zaserwować mu pozytywne wrażenia niż te niepożądane, prawda?
Nie zapominaj także o okresowych badaniach np. EKG, aby pod okiem specjalisty sprawdzić, jak się sprawuje. Zdecydowanie unikaj używek takich jak papierosy, alkohol i nadmiernej ilości mocnej kawy czy herbaty.
Po trzecie… dla serca!
Bardzo ważne dla naszego układu krwionośnego jest to, co ląduje na talerzu. Dieta nie powinna być zbyt obfitująca w tłuszcze nasycone, sól, węglowodany proste i przetworzone produkty. Zbilansowane odżywianie to podstawa i to ono powinno zapewnić sercu wszystko to, czego potrzebuje!
Nie dziwi jednak fakt, że w trosce o prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu sięgamy po uzupełniające codzienną dietę suplementy diety. Jednym z nich, jest znany preparat wzmacniająco-tonizujący Doppelherz aktiv Vital Tonik. Przyjrzyjmy się bliżej temu preparatowi!
W swoim składzie zawiera składniki roślinne, takie jak wyciąg z owoców głogu, który wspomaga czynności serca, pomaga zwiększyć dopływ tlenu i przyczynia się do poprawy krążenia obwodowego krwi oraz wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz wyciąg z melisy wspomagający dobre samopoczucie i działający relaksująco.
Ponadto zawiera:
- żelazo, które pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek i hemoglobiny, pomaga w prawidłowym transporcie tlenu w organizmie, a także w utrzymaniu prawidłowych funkcji poznawczych i przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia;
- witaminy z grupy B (tiamina, ryboflawina, niacyna, kwas pantotenowy, kwas foliowy, witamina B6, B12) przyczyniające się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia;
- tiaminę, witaminę B6 i B12, niacynę, kwas pantotenowy i foliany (witaminy z grupy B) pomagające w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych;
- witaminę C, która pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych.
Za każdym razem, kiedy pomyślisz o sercu (swoim lub najbliższych) pomyśl o tym, co przekazaliśmy ci w tym artykule, a także o dwóch sercach w logo Doppelherz aktiv Vital Tonik. To symbol zdrowia, witalności i dobrego samopoczucia.
Wyciąg z owoców głogu wspomaga czynności serca, pomaga zwiększyć dopływ tlenu i przyczynia się do poprawy krążenia obwodowego krwi.
Źródła:
1. B. Fajdek, A. Golnik: Modeling and simulation of human circulatory system. Międzyzdroje: IEEE, 2010.
2. B. Gołąb, W. Traczyk: Anatomia i fizjologia człowieka. Łódź: Ośrodek doradztwa i szkolenia Jaktorów, 1997.
3. http://www.izz.waw.pl/
4. https://www.cdc.gov/
5.https://www.who.int/dietphysicalactivity/publications/pacific_pa_guidelines.pdf
Bardzo sobie chwale wraz z mężem ten suplement diety. Bierzemy to już od dłuższego czasu. 🙂 Córka nas namówiła na to i nie żałujemy. 🙂