Lifting skóry dzięki wolumetrii twarzy

Jeśli ktoś szuka skutecznego i małoinwazyjnego sposobu na poprawienie swojej twarzy, to można mu śmiało polecić lifting wolumetryczny. Jest to coraz popularniejszy zabieg medycyny estetycznej, dzięki któremu możliwe staje się wymodelowanie twarzy bez użycia skalpela.

Wolumetria będzie świetną opcja dla osób, które borykają się ze zmarszczkami i bruzdami, opadającymi policzkami. Celem zabiegu jest poprawienie wyglądu twarzy, pozbycie niedoskonałości będących efektem upływającego czasu, który nie sprzyja młodzieńczemu wyglądowi.

Co warto wiedzieć o zabiegu wolumetrii twarzy?

Wolumetria twarzy to zabieg medycyny estetycznej, który polega na liftingu skóry przy użyciu kwasu hialuronowego, czyli całkowicie bezpiecznej i naturalnej substancji. Za jego pomocą możliwe staje się poprawienie owalu twarzy, jędrności i gęstości skóry. Bez użycia skalpela można dokonać korekty kości policzkowych, ust czy nawet nosa. Kwas hialuronowy działa jak wypełniacz, który zwiększa objętość tkanek miękkich.

W ten sposób można nadać nowy kształt policzkom, skórnym, żuchwie, podbródkowi. Istotne jest to, że uzyskane efekty są bardzo naturalne i widoczne od razu, utrzymują się do nawet osiemnastu miesięcy. Lifting wolumetryczny wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Polega na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego bezpośrednio w skórę na odpowiednią głębokość, co służy wypełnieniu ubytków powstających w tkankach wraz z upływem czasu. Preparat można podawać zarówno podskórne, jak i nadkostnowo.

Co jest istotne w przypadku liftingu wolumetrycznego?

Po wykonaniu wolumetrii twarzy trzeba chronić ja przed działaniem promieniowania słonecznego. Widać wyraźnie, że skóra została ujędrniona, nawilżona i uelastyczniona. Wygładzają się także zmarszczki. Praktycznie od razu można powrócić do normalnego funkcjonowania, nie jest potrzebna rekonwalescencja. Nie trzeba martwić się wystąpieniem groźnych skutków ubocznych. Normalne jest jednak pojawienie się miejscowego obrzęku i zaczerwienienia na obszarach poddanych iniekcji. Objawy te ustępują jednak samoczynnie w ciągu czterech dni.

Istotną kwestią jest to, aby po zabiegu nie masować miejsc wypełnionych kwasem hialuronowym. Jeśli chce się zminimalizować ryzyko ewentualnych powikłań pozabiegowych, to należy zgłosić się do specjalistycznego gabinetu medycyny estetycznej, w której pracuje wykwalifikowany i doświadczony lekarz. Warto też wiedzieć, że lifting wolumetryczny może być łączony z innymi zabiegami medycyny estetycznej. W celu zoptymalizowania efektów warto połączyć wolumetrię twarzy z botoksem.

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.