Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Warszawa powoduje znaczną poprawę stanu skóry i usuwa niedoskonałości

Laserowe usuwanie blizn to najskuteczniejsza metoda w walce z bliznami potrądzikowymi

Trądzik to choroba skóry, która dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn. I choć w większości przypadków pojawia się w okresie dojrzewania, to może dotknąć również dorosłe osoby, które borykają się na przykład z zaburzeniami hormonalnymi.

Niestety, często pozostałościami po przebytym trądziku są nieestetyczne blizny oraz przebarwienia. Na szczęście medycyna estetyczna nieustannie rozwija się, korzystając z coraz to nowszych technik. Obecnie laseroterapia jest najskuteczniejszym sposobem na walkę z bliznami oraz przebarwieniami skórnymi.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – jak wygląda się trądzik?

Trądzik może przybrać różne formy, a najpopularniejszą z nich jest trądzik pospolity. Ten rodzaj trądziku cechują charakterystyczne zmiany na skórze twarzy, szyi, dekoltu czy pleców, takie jak: zaskórniki, krosty, cysty czy ropne torbiele. Oczywiście występowanie wymienionym zmian skórnych jest bardzo indywidualne i zależy od stadium i zaawansowania choroby. W postaci łagodnej przeważają zaskórniki, natomiast gdy mówimy o zaostrzonej postaci trądziku w grę wchodzą zmiany ropne, które bardzo często pozostawiają po sobie przebarwienia oraz bliny.

Blizny i przebarwienia po trądziku. Dlaczego powstają?

Przebieg choroby trądzikowej może przybrać różne formy. W przypadku łagodnego przebiegu choroby, na skórze pojawiają się jedynie zaskórniki, czyli niewielkie czarne kropeczki lub grudki widoczne pod skórą. Gdy mówimy jednak o ciężkim przebiegu trądziku, chodzi o występowanie cyst czy torbieli wypełnionych ropą. Są one najczęściej bolesne i trudne do wyleczenia. Podczas leczenia ostrej postaci trądziku, na skórze tworzą się liczne blizny oraz przebarwienia, dlatego tak ważne jest, by ten rodzaj trądziku leczyć dermatologicznie, aby w przyszłości zminimalizować ilość powstałych zmian skórnych. Ostrzejsze formy choroby trądzikowej należy leczyć u lekarza specjalisty, gdyż domowe sposoby i specyfiki dostępne bez recepty w aptekach i drogeriach nie są w stanie jej wyleczyć. Również rozdrapywanie, wyciskanie i ciągłe dotykanie zmian sprzyja powstawaniu blizn w większej ilości, blizn, które pozostają widoczne przez całe życie.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – jak się pozbyć blizn po trądziku?

Z każdym rokiem technologia rozwija się coraz bardziej, dając nam nowe możliwości również w medycynie. Obecnie pozbycie się blizn potrądzikowych jest jak najbardziej możliwe, na przykład w naszym gabinecie https://chirurgiawarszawa.pl/, w którym przeprowadzamy zabiegu dermatochirurgiczne. Tego typu zabiegi pozwalają na zmniejszenie lub całkowite pozbycie się blizn oraz przebarwień.

Obecnie, najskuteczniejszą i najdokładniejszą metodą walki z bliznami i przebarwieniami jest terapia wykorzystująca laser frakcyjny CO2. W trakcie zabiegu lekarz specjalista kieruje na zmiany skórne odpowiednią wiązkę laserową, która niszczy uszkodzoną tkankę skórną i pobudza zdrowe tkanki do intensywnej regeneracji. Dzięki temu, wzrasta ilość włókien kolagenowych, które pozwalają na odbudowanie zdrowej skóry bez blizn.

Blizny potrądzikowe dzielą się na:

 • przerostowe, czyli takie, które mają formę wypukłych i twardych guzków,
 • zanikowe, które wyglądają jak wgłębienia o różnych kształtach i rozmiarach,
 • przebarwienia skórne, mające najczęściej kolor jasnobrązowy lub różowy, występujące najczęściej licznie na twarzy lub pojedynczo w innych miejscach dotkniętych trądzikiem.

Te charakterystyczne zmiany pozostawiane po chorobie trądzikowej dotykają nawet 90% osób, a najczęstszą przyczyną ich powstawania jest nieprawidłowa higiena w trakcie przechodzenia choroby. Również wyciskanie krost, rozdrapywanie powstałych strupów oraz zakażenie bakteryjne ma znaczenie przy powstawaniu blizn. Część społeczeństwa posiada predyspozycje genetyczne do powstawania blizn i przebarwień i te osoby jeszcze bardziej narażone są na nieestetyczne skutki trądziku. Nieprawidłowe dbanie o cerę, którą dosięga choroba trądzikowa jest narażona na nieustanne stany zapalne i uszkodzenia, przez co nie może zagoić się prawidłowo, stąd pozostające po trądziku blizny.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – na czym polega?

Leczenie laserowe to sprawdzona i bezpieczna metoda, która pozwala na uzyskanie doskonałych efektów. Wiązka laserowa skierowana na blizny czy przebarwienia podgrzewa uszkodzoną tkankę skórną, równocześnie pozostawiając zdrową tkankę dookoła nienaruszoną. W ten sposób chore tkanki skórne ulegają zniszczeniu, by zdrowa skóra mogła ją zastąpić nową, pozbawioną blizn i przebarwień. Skóra poddana laserowi zostaje pobudzona do intensywnej regeneracji, dzięki czemu zwiększa się ilość włókien kolagenowych i melaniny. Dzięki takiemu działaniu skóra odbudowuje się, ale również poprawia się jej ogólna kondycja, poprawia się wygląd, elastyczność i jędrność oraz wyrównuje koloryt.

Wykonanie już jednego zabiegu daje widoczne efekty poprawy stanu skóry, jednak, by całkowicie pozbyć się blizn i przebarwień, lub maksymalnie je zniwelować, należy przeprowadzić kilka zabiegów, w odpowiednim odstępie czasowym. Pracownicy naszego gabinetu chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania oraz wątpliwości, a lekarz specjalista oceni stan blizn oraz przebarwień i dobierze najodpowiedniejszą formę leczenia.

Wskazania do zabiegu laserowego usuwania blizn potrądzikowych

Laserowe leczenie trądziku jest wskazane w przypadku poniższych form choroby:

 • trądzik różowaty,
 • rozszerzone pory,
 • blizny i przebarwienia potrądzikowe,
 • cera łojotokowa,
 • trądzik pospolity w łagodnej lub umiarkowanej postaci.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – przeciwwskazania

Istnieje również kilka przeciwwskazań, które wykluczają przeprowadzenie laserowego leczenia trądziku oraz blizn potrądzikowych. Są to między innymi:

 • świeża opalenizna oraz korzystanie z samoopalaczy,
 • ciąża oraz okres laktacji,
 • przyjmowanie leków fotouczulających,
 • stosowanie sterydów,
 • problemy z krzepliwością krwi,
 • choroby takie jak padaczka, łuszczyca, bielactwo czy aktywne formy nowotworów,
 • podejrzane zmiany skórne w okolicy zabiegowej.

Jak dbać o cerę trądzikową?

Trądzik to choroba, która dotyka znaczną część społeczeństwa, nie należy się go wstydzić i stronić od wizyt u lekarza w celu uzyskania pomocy. Cera trądzikowa jest cerą, która jest skłonna do podrażnień. Należy przede wszystkim zadbać o łagodzenie powstałych już stanów zapalnych oraz o zapobieganie powstawania nowych wyprysków. Mimo tego, że skóra trądzikowa skłonna jest do nadmiernego wydzielania łoju, to należy zadbać o jej prawidłowe nawilżenie, gdyż przesuszenie ceru spowoduje jeszcze większe wydzielanie sebum. 

Dbając o cerę trądzikową należy wystrzegać się mocnych peelingów, które mogą zaostrzyć stan zapalny i uszkodzić skórę. Odpowiednim rozwiązaniem będą zabiegi z wykorzystaniem kwasu salicylowego lub delikatna mikro-dermabrazja. Oba te sposoby pozwolą na dokładne oczyszczenie cery, z równoczesnym zwężeniem gruczołów łojowych oraz pobudzeniu mikro-krążenia.

Nie tylko kosmetyki oraz zabiegi mogą poprawić stan skóry trądzikowej. Zdrowe nawyki oraz odpowiednia dieta zmniejszą stany zapalne i nadmierne przetłuszczanie się cery. Należy wprowadzić do swojego jadłospisu produkty zawierające witaminy A, E oraz C, a także antyoksydanty. Ograniczenie pikantnych przypraw będzie miało zbawienny wpływ na stan skóry. Więcej ruchu, rzucenie papierosów oraz alkoholu również poprawi stan wyglądu cery, która skłonna jest do wyprysków.

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.