Dlaczego warto uprawiać sport

Dużo osób jak słyszy słowo sport od razu kojarzy to z siódmymi potami i wysiłkiem do granic możliwości. Fakt, warto się niekiedy zmęczyć aby pozbyć się przez skórę produktów przemiany materii, ale bez przesady.

Codzienna dawka energii

To nie tylko samo śniadanie nas nastraja na cały dzień i nakręca trybiki. Także warto zadbać o szybszy przepływ krwi w żyłach, która dzięki nawet niewielkiemu wysiłkowi dotrze w każdy zakątek organizmu. Dzięki temu będzie nam łatwiej utrzymać kondycję czy zapobiec rozwojowi chorób XXI wieku jak miażdżyca czy nadciśnienie. Także mały spacer przed pracą, czy po pracy w miłym otoczeniu zieleni to inwestycja w siebie.

Aktywność sezonowa

Częstym błędem jest rzucanie się na rower tuż po nastaniu wiosny. Z tym wiążą się zakwasy, naciągniecie ścięgien czy bóle mięśni. Warto dbać cały rok o w miarę przystępną kondycję, po to aby jak wiosną powieje ciepły wiatr nie odczuwać skutków ubocznych. Także dla zdrowia bardziej istotne jest regularne dbanie o kondycje niż takie skoki aktywności.

Sport szyty na miarę

Wiadomo, nie każdy ma czas i siłę biegać na siłownię. Poza tym ćwiczenie i martwienie się o tysiąc rzeczy mija się z celem.

Rodzice i dzieci

Mamy dzieci i musimy spędzać z nimi czas, to bierzemy piłkę i idziemy pograć na trawie w parku. One się zmęczą i my też. Korzystajmy z naszych możliwości, a nie z okazji do wynajdowania wymówek. Zyska na tym cała rodzina. Poza tym to jest istotny element wychowania, poprzez nasze zachowanie uczymy je relacji w społeczeństwie, poprawnego reagowania na różne sytuacje.

Brak możliwości uprawiania sportu

Przeciwskazaniem może być co najwyżej wyraźny zakaz lekarza. Szczególnie przy różnego rodzaju schorzeniach. Co nie znaczy, że jeśli nie ma przeszkód to zamiast siedzieć w domu lepiej spędzać czas na ławce w parku. Zieleń drzew, śpiew ptaków, zapach trawy wpływają kojąco na nasz organizm i wspomagają regeneracje.

Sport nie musi być centrum naszego życia i dla każdego z nas ważniejsze jest nie wybór dyscypliny, ale sam ruch, który poprawia krążenie, normuje ciśnienie. Pomaga pozbyć się szkodliwych produktów przemiany materii. Szczególnie spędzanie czasu wśród zieleni, na świeżym powietrzu ma kojący wpływ na organizm, zwłaszcza dzieci, które się rozwijają.

  1. Artur

    Fajne podejście do sprawy, nic na siłę, tylko tak na spokojnie. Też właśnie w ten sposób udało mi się odkryć w ten sposób żyłkę do rowerów.

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.