Jak działa herbata z bratka

Fiołek trójbarwny, potocznie zwany bratkiem, jest ziołem mającym szereg  niezwykłych zastosowań. Jego właściwości docenić powinny przede wszystkim osoby, które borykają się z problemami skórnymi. Bratek wykorzystywany jest w kuracji trądziku, w leczeniu przewlekłych chorób skóry – takich jak łuszczyca, czy świąd, a także w zaburzeniach przemiany materii.

Na rynku występuje wiele suplementów zawierających w swym składzie ziele bądź ekstrakt z fiołka trójbarwnego, jednak najczęstszą jego postacią są łatwo dostępne herbaty z bratka. Mają one wiele dobroczynnych właściwości dla naszego zdrowia i urody.

Naturalny detoks cery

Herbata z bratka neutralizuje wolne rodniki przez co korzystnie wpływa na cerę. Ponadto posiada właściwości zmniejszające łojotok skóry, dlatego często zalecana jest osobom borykającym się z problemem przetłuszczającej się cery.

Piękniejsze włosy i paznokcie

Fiołek trójbarwny stosowany jest nie tylko w  trosce o piękna cerę, lecz także zdrowe włosy i paznokcie. Wyciągi roślinne z bratka skupiają w  swym składzie bioflawonoidy i garbniki, które poprzez działanie antyoksydacyjne i przeciwgrzybicze pozytywnie wpływają na odbudowę komórek naskórka oraz opóźniają procesy starzenia się skóry.

Zmniejszenie dolegliwości reumatycznych

Ciepły kompres z odwaru z bratka przyłożony na obolałe mięśnie lub stawy przynosi natychmiastowe ukojenie i ulgę. Bratek, dzięki zawartości rutyny, wpływającej na stabilizację ścian naczyń krwionośnych, może również zostać wykorzystany do uśmierzenia bólu i dolegliwości wynikłych ze stłuczeń, czy złamań.

Obniżenie ciśnienia krwi

Systematyczne picie naparu z bratka pomaga w walce z nadciśnieniem tętniczym, które dotyka ponad 30% naszego społeczeństwa. Wartościowe substancje, zawarte w liściach i kwiatach fiołka trójbarwnego, poprawiają kondycję ścianek naczyń krwionośnych działając rozkurczowo, co pozytywnie wpływa na poprawę ciśnienia krwi.

Wspomaganie walki z nadwagą

Herbata z bratka pobudza przemianę materii, a dzięki licznej zawartości śluzów daje uczucie sytości, ułatwiając tym samym sprawowanie kontroli nad apetytem osobom mającym problemy z nadwagą lub otyłością.

Bratek jest niezastąpionym detoksykantem i może być niezwykle pomocny po całonocnej zabawie. Dzięki właściwością odtruwającym, herbatka z fiołka trójbarwnego, ułatwi imprezowiczom powrót do formy oraz pomoże w walce nawet z najbardziej uporczywym kacem.

Ponadto, dzięki swoim właściwościom oczyszczającym, zaleca się jej picie osobom zażywającym znaczne ilości antybiotyków i leków,  w celu odtrucia całego organizmu.

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.